• דף הבית
    • השקעות
     ארגונים

     agio-logo-Institutes

     ארגונים רבים מנהלים רזרבות כספיות, המהוות למעשה 'כספי ציבור'. ניהול זה דורש מדיניות וניהול סיכונים מפורט ואחראי, מעקב ובקרה על הכספים ואיכות ניהולם, הרמת דגלים ועוד. אנו מספקים שירות ופתרון מקצועי מלא ואיכותי בתחום זה, ומשמשים כ'שומרי הסף' לארגונים רבים – ציבוריים, ממשלתיים, מוסדיים, מוסדות השכלה ועוד.

     agio-logo-kibutzh

     הקיבוץ הינו תאגיד קהילתי-עסקי המנהל את כספי העסקים והקהילה. אנו מלווים את ההנהלה הכלכלית של הקיבוץ ואת ועדת ההשקעות שלו בקביעת מדיניות ההשקעות, בקבלת החלטות להשקעה וביישומן. שירות אובייקטיבי זה מסייע בשמירה על נכסי הקיבוץ ועל כספי חבריו, מסייע להנהלה הכלכלית בשליטה ובבקרה וחוסך בעלויות הניהול.

     havarot logo new

     חברות נוהגות לנהל ולבצע את הפעילות שבליבת העסקים. הגם שניהול הנכסים הנזילים שנצברו אינו חלק מליבת העסקים, הוא מהווה משימה חשובה הדורשת ידע מקצועי, מעקב שוטף, בקרה, דיווח ועוד. אנו מחזקים כגורם מקצועי את יכולתה של הנהלת החברה בביצוע משימות ניהול הכספים שלה ומסייעים לה בניהול, בבקרה ובדיווח.

     ניהול
     סיכונים

     agio-risk

     שירות זה מסייע להנהלת החברה לנתח את התמונה הגדולה של החשיפות למט"ח ולריבית, לקבוע מדיניות לניהול וכן לבצע את העסקאות מול המערכת הבנקאית. עסקאות גידור ועסקאות המרה הן פעולות שלגורמים הבנקאיים יש בהן יתרון על הלקוחות, קטנים כגדולים.

     חדר עסקאות מט״ח

     אג'יו, באמצעות שירות חדר עסקאות המט"ח, מתמחה בניתוח חשיפות מט"ח של חברות תוך פישוט המורכבות של ההשפעה המטבעית והסיכון לחשיפה הנוצרת, ביצירת פתרון ישים, יעיל ונוח לתפעול תוך הפחתת המאמצים הניהוליים.

     המחלקה הכלכלית

     חברות זקוקות לעבודות כלכליות לצורך יצירת עסקאות, לצורכי דיווח חשבונאי ועוד. המחלקה הכלכלית באג'יו מספקת מענה מקצועי ושירותי מעולה לצרכים אלו בביצוע עבודות כלכליות מגוונות עבור לקוחותינו במגוון נושאים ותחומים. שירות זה מסייע לכלל הצרכים של הנהלת הארגון ולהחלטות העסקיות והריאליות שלו.

     השקעות
     פרטיים

     agio-personal-logo-new-04 (003)

     לקוחות Agio Personal נהנים מייעוץ השקעות אובייקטיבי המותאם לצרכיהם, תוך מימוש הידע, הכלים והניסיון שצברנו בליווי לקוחות גדולים. לקוחות אלו מקבלים ייעוץ השקעות אישי והתאמה מלאה של פתרונות השקעה באמצעות מכשירים מגוונים כולל השקעות אלטרנטיביות. השירות מיועד למשפחות עם היקף כספי של עד 12מיליון ₪.

     agio-family-office

     ניהול הוליסטי של נכסי המשפחה על כלל היבטיו המורכבים והמגוונים. שירות זה מיועד ללקוחות עם היקף גדול מאוד של נכסים וצרכים נלווים המאפיינים משפחות וחברות משפחתיות. השירות כולל טיפול בכלל נכסי המשפחה, ניהול צוות ויועצים ונותני השירות המומחים של המשפחה, פיקוח בקרה ודיווח על הנכסים ועוד. השירות מיועד למשפחות עם היקף כספי העולה על 12מיליון ₪.

 • חדר ניתוח
 • אודות
 • הספר: להצליח בניהול השקעות
 • צור קשר

יוני במדדי אג'יו: חצי שנה חיובית בתיקי ההשקעות

אג'יו ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות היא חברה בעלת רישיון לניהול תיקים (משווק) – נא ר' גילוי נאות בסוף המסמך. באתר החברה ניתן למצוא מדדי בנצ'מרק וחתכים נוספים. אין לראות בסקירה ובאמור בה תחליף לייעוץ השקעות כהגדרתו בחוק.

 

מדדי יוני מסכמים חצי שנה חיובית בתיקים המנוהלים. החל מתיקי אג"ח ועבור דרך תיקים מעורבים ותיקי מניות, כולם הניבו למשקיעים חצי שנה חיובית. בולטת במיוחד תשואת תיק המניות שהניב מתחילת השנה יותר מ- 10%. לעומת זאת, תיקי האג"ח אמנם היו חיוביים אך הניבו תשואות מאכזבות יחסית של כחצי אחוז בלבד.

מאחורי המספרים החיוביים מסתתרת שונות גבוהה בין הרכיבים השונים, כאשר מתחילת השנה מדדי המניות בישראל מדשדשים במגמה מעורבת, מניות גדולות בולטות לחיוב ומניות בינוניות עם תשואות מאכזבות. בולט במיוחד סקטור הנדל"ן שירד מתחילת השנה ביותר מ- 10%.

אג"ח: חולשה למרות ריבית נאותה

בקרב אפיקי האג"ח קיימת שונות גבוהה, כאשר אג"ח במח"מ נמוך הניבו תשואות חיוביות לעומת מח"מים ארוכים שפגעו בביצועי התיקים. במקביל מלבד חודש יוני, מתחילת השנה קיים יתרון לאפיק הצמוד לאורך כל העקום.

ניתן היה לצפות כי לאור עליית הריבית בשנים 2022-23 וכן לאור הציפיות להפחתת הריבית בעתיד הנראה לעין, מדדי האג"ח ירשמו ביצועים נאותים, אם לא "טובים" בשנה הנוכחית. כאשר התשואות הן ברמה של 5% ויותר, ניתן היה לצפות לתשואה של 2.5% במחצית השנה. למרות זאת, המדדים סיפקו מתחילת השנה תשואה הנמוכה מהפוטנציאל, כפי שניתן לראות:

הסיבה לכך היא שלמרות ששוק האג"ח גיבש ציפיה מוצקה להפחתת ריבית, בפועל האינפלציה לא נעלמת והריבית – לא יורדת. בארה"ב היא מתעכבת מאחר והאינפלציה "דביקה" ולכן קיים ספק אם היא תרד השנה. בישראל, ובכן, היא עוד עלולה לעלות עקב ניהול התקציב לאור המלחמה, כמו גם ההפרה של הפעילות הכלכלית והאינפלציה הנוצרת ממנה.

לפי ההערכות שפרסמנו לפני כ- 8 חדשים לקראת 2024, הערכנו כי לא רק שהריבית בישראל תתקשה לרדת אלא גם שהיא עלולה לעלות. הסיבה לכך היא גרעון שעלול להתקרב ל- 10%, עליה ביחס החוב לתוצר ואיום על דירוג האשראי של המשק.

כל אלו מאיימים על הפחתת הריבית ולכן ביצועי האג"ח ברובם נמוכים מהפוטנציאל, מלבד באפיקים הצמודים למדד. בסיכום כולל תיק אג"ח ללא מניות רשם כאמור תשואה חיובית של 0.22%.

 

במניות: חולשה בישראל לעומת עליות בחו"ל

לעומת שוקי האג"ח, כפי שאנו גורסים זה תקופה, המוטיבציה בשוקי המניות חזקה יותר. שוק זה נהנה מהנזילות הגבוהה הקיימת בכל העולם בעקבות תקופה של פריחה כלכלית וכן עקב הזרמות הכספים שהיו בתקופת הקורונה. בנוסף, ההשקעה במניות היא העדפה נגלית של ציבורים רבים ברחבי העולם וכך נוצר מצב לפיו אלטרנטיבת הריבית הגבוהה לא בולמת את מדדי המניות והם ממשיכים לעלות בכל מזג אוויר.

לפיכך, מרכיב מניות חו"ל בתיקים משך גם החודש את המדדים כלפי מעלה עם תשואה של 3.65%, זאת גם בתוספת השינוי בשער הדולר, שעלה ביוני בשיעור של 1.1%. בישראל, שוק המניות סיים את החודש במגמה שלילית כאשר המניות הגדולות (בהובלת הבנקים) ת"א 35 ירדו בשיעור מתון יחסית של 0.8% אך לעומתם, המניות הבינוניות והקטנות ירדו בחדות כאשר מדד ת"א 90 ירד בכ- 6%. התוצאה, על פי הרכבי המניות בתיקי הציבור, היא ירידה של 2.33% במרכיב המניות הישראלי בתיקים.

בסיכום, מדד תיק המניות עלה ביוני בשיעור של 1.28%, פעם נוספת בהובלת השוק האמריקאי וענף הטכנולוגיה בפרט שעלה ביוני יותר מ- 6%.

 

בתרשים הבא ניתן לראות את כלל התיקים, כולל התיקים המעורבים – ואת ביצועיהם.

הסבר על המדדים

מדדי אג'יו מבוססים על הרכבי התיקים הקיימים על פי נתוני האמת של בתי ההשקעות המובילים בישראל ביניהם: אלטשולר שחם, פעילים, מגדל שוקי הון, הפניקס, אי.בי.איי, הראל פיננסיים, מיטב, תפנית דיסקונט,UNIQUE , אפסילון, פסטרנק שהם ואזימוט. הנתונים מתקבלים מהגופים המנהלים מעל 80% מתיקי ההשקעות של הציבור. המדדים הנבנים מנתונים אלו עוקבים אחר 'תיק ההשקעות המצרפי' של הציבור ומהווים מדדי ייחוס והשוואה (בנצ'מרק) אובייקטיביים לצורך השוואת ביצועים ותוצאות של גופי ייעוץ וניהול השקעות, ביצועי תיקי השקעות מנוהלים, תיקים מיועצים בבנקים, קרנות השתלמות ועוד.

 

גילוי נאות – אג'יו ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות בע"מ

יתכן ואנו מספקים או נספק שירותים בקשר למוצרים הפיננסיים סחירים או בלתי סחירים לגביהם אנו מספקים ייעוץ, לרבות שירותי עבודות כלכליות ובדיקת נאותות כלכלית לקרנות ולחברות המנפיקות ני"ע לציבור, בתמורה או ללא תמורה, וכן עשויה להיות לנו זיקה לגופים המנהלים באופן בו אנו מקבלים מהם החזרי דמי ניהול, דמי הפצה, או שכר טרחה (בכובענו כבעלי רישיון מנהל תיקים משווק). למניעת כל ספק, כלל השירותים האמורים והזיקות האמורות (ככל שיהיו) לא מהווים ולא יהוו שיקול פסול או אסור בקשר להמלצותינו להשקיע או לא להשקיע במוצרים פיננסיים או בגופים מנהלים (לרבות באמצעותם) כלשהם. ככל שאת/ה מעוניין/נת בבדיקת שמות המוצרים הפיננסיים או הגופים המנהלים שאנו מספקים להם או בקשר אליהם שירותים, או שיתכן ויש לנו זיקות אליהם – אנא פנה/י אלינו

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תוצאות מחשבון זה אמורות לשקף את ביצועי העבר של תיק תיאורטי על פי מדדי השוק בהרכב תיק תיאורטי זה שאותו המשתמש מכניס על דעת עצמו ואשר במרבית המקרים הוא אינו תואם במדויק את הרכבו של תיק ההשקעות ו/או את התשואות שהיו בפועל עבור משתמש כלשהו. התוצאות מהוות אינדיקציה כללית בלבד לתוצאות אפשריות ולא סופיות בתיק השקעות בעל הרכב דומה בתקופה בה המשתמש יבחר. הנתונים והתוצאות הן פרי תחשיב תיאורטי המופעל על תיק תיאורטי והם עשויים להיות נתונים לפרשנות ואף שגויים והם אינם חולקים על נתוני הבנק ו/או גורם אחר היועץ או מנהל עבור לקוחותיו. המשתמש במחשבון יעשה זאת על דעת עצמו ולפי שיקול דעתו ואין אנו אחראים על התוצאות בשום דרך וכמובן שאין לראות במחשבון זה ו/או בנתונים ו/או בתוצאותיו כל המלצה לפעולה.

1.1.  לצורך השימוש במחשבון, יידרש המשתמש למסור לחברה למסור פרטים כנדרש במחשבון.  מובהר כי המשתמש אינו מחויב למסור פרטים אלה לפי חוק, יחד עם זאת, בלא למסור פרטים אלו לא יוכל המשתמש לעשות שימוש במחשבון.

1.2.    השימוש במידע שנאסף, ייעשה על פי על מנת:

1.2.1. לספק למשתמש את השימוש במחשבון.

1.2.2. לשמור כל פרט שמסר המשתמש (לרבות פרטיו האישיים) במסגרת מאגר מידע של החברה.

1.2.3. ליצירת הקשר עם המשתמש.

1.3.    החברה לא תעביר לצדדים שלישיים פרטים מזהים של המשתמש, אלא במקרים המפורטים להלן:

1.3.1. אם יתקבל בידי החברה צו שיפוטי המורה לה למסור כל מידע אודות המשתמש לצד שלישי;

1.3.2. בכל מקרה של מחלוקת, טענה, תביעה, דרישה או הליכים משפטיים, אם יהיו, בין המשתמש לבין החברה.

לעיון בספר חדש מאת ד"ר גדעון בן נון ״להצליח בניהול השקעות״