• דף הבית
    • השקעות
     ארגונים

     agio-logo-Institutes

     ארגונים רבים מנהלים רזרבות כספיות, המהוות למעשה 'כספי ציבור'. ניהול זה דורש מדיניות וניהול סיכונים מפורט ואחראי, מעקב ובקרה על הכספים ואיכות ניהולם, הרמת דגלים ועוד. אנו מספקים שירות ופתרון מקצועי מלא ואיכותי בתחום זה, ומשמשים כ'שומרי הסף' לארגונים רבים – ציבוריים, ממשלתיים, מוסדיים, מוסדות השכלה ועוד.

     agio-logo-kibutzh

     הקיבוץ הינו תאגיד קהילתי-עסקי המנהל את כספי העסקים והקהילה. אנו מלווים את ההנהלה הכלכלית של הקיבוץ ואת ועדת ההשקעות שלו בקביעת מדיניות ההשקעות, בקבלת החלטות להשקעה וביישומן. שירות אובייקטיבי זה מסייע בשמירה על נכסי הקיבוץ ועל כספי חבריו, מסייע להנהלה הכלכלית בשליטה ובבקרה וחוסך בעלויות הניהול.

     havarot logo new

     חברות נוהגות לנהל ולבצע את הפעילות שבליבת העסקים. הגם שניהול הנכסים הנזילים שנצברו אינו חלק מליבת העסקים, הוא מהווה משימה חשובה הדורשת ידע מקצועי, מעקב שוטף, בקרה, דיווח ועוד. אנו מחזקים כגורם מקצועי את יכולתה של הנהלת החברה בביצוע משימות ניהול הכספים שלה ומסייעים לה בניהול, בבקרה ובדיווח.

     ניהול
     סיכונים

     agio-risk

     שירות זה מסייע להנהלת החברה לנתח את התמונה הגדולה של החשיפות למט"ח ולריבית, לקבוע מדיניות לניהול וכן לבצע את העסקאות מול המערכת הבנקאית. עסקאות גידור ועסקאות המרה הן פעולות שלגורמים הבנקאיים יש בהן יתרון על הלקוחות, קטנים כגדולים.

     חדר עסקאות מט״ח

     אג'יו, באמצעות שירות חדר עסקאות המט"ח, מתמחה בניתוח חשיפות מט"ח של חברות תוך פישוט המורכבות של ההשפעה המטבעית והסיכון לחשיפה הנוצרת, ביצירת פתרון ישים, יעיל ונוח לתפעול תוך הפחתת המאמצים הניהוליים.

     המחלקה הכלכלית

     חברות זקוקות לעבודות כלכליות לצורך יצירת עסקאות, לצורכי דיווח חשבונאי ועוד. המחלקה הכלכלית באג'יו מספקת מענה מקצועי ושירותי מעולה לצרכים אלו בביצוע עבודות כלכליות מגוונות עבור לקוחותינו במגוון נושאים ותחומים. שירות זה מסייע לכלל הצרכים של הנהלת הארגון ולהחלטות העסקיות והריאליות שלו.

     השקעות
     פרטיים

     agio-personal-logo-new-04 (003)

     לקוחות Agio Personal נהנים מייעוץ השקעות אובייקטיבי המותאם לצרכיהם, תוך מימוש הידע, הכלים והניסיון שצברנו בליווי לקוחות גדולים. לקוחות אלו מקבלים ייעוץ השקעות אישי והתאמה מלאה של פתרונות השקעה באמצעות מכשירים מגוונים כולל השקעות אלטרנטיביות. השירות מיועד למשפחות עם היקף כספי של עד 12מיליון ₪.

     agio-family-office

     ניהול הוליסטי של נכסי המשפחה על כלל היבטיו המורכבים והמגוונים. שירות זה מיועד ללקוחות עם היקף גדול מאוד של נכסים וצרכים נלווים המאפיינים משפחות וחברות משפחתיות. השירות כולל טיפול בכלל נכסי המשפחה, ניהול צוות ויועצים ונותני השירות המומחים של המשפחה, פיקוח בקרה ודיווח על הנכסים ועוד. השירות מיועד למשפחות עם היקף כספי העולה על 12מיליון ₪.

 • חדר ניתוח
 • אודות
 • הספר: להצליח בניהול השקעות
 • צור קשר

סקירת מט"ח- יוני

ארה"ב בהחלטת הריבית שהתקיימה בשבוע שעבר ה"פד" החליט להותיר את הריבית על כנה בהתאם לצפי. נתוני האינפלציה מראים כי מגמת השיפור נמשכת– אינפלציית הליבה הסתכמה ב- 3.4% לעומת 3.6% בפרסום הקודם (עלתה ב- 0.2% לעומת צפי של 0.3%), גם מדד מחירי היצרן (PPI) הפתיע לטובה (ירד ב- 0.2%) והעניק תקווה לכך שהלחצים האינפלציוניים מתקררים. PPI נמוך מצביע על כך שעסקים מתמודדים עם פחות לחצים בעלויות היצור, מה שיכול להוביל למחירים נמוכים יותר לצרכנים. ה"פד" ציין כי הוא אכן רואה התקדמות מתונה אל עבר יעד האינפלציה. אל מול נתונים אלה, יש לשקול את דו"ח התעסוקה החזק לחודש מאי – 272 אלף משרות נוספו והשכר לשעה אף עלה ב- 4.1%, שיעור המלמד כי מנוע האינפלציה עדיין פועל ולכן, נראה כי ל"פד" יש עוד "בשר" עד שיחליט על הורדת ריבית. תימוכין לכך ניתן לראות כי בהחלטת הריבית האחרונה, הוועדה המוניטרית הפחיתה את הצפי להפחתות מ-3 ל-1, אולם המשקיעים עדיין שומרים על אופטימיות מסוימת וצופים 2 הפחתות ריבית עד סוף השנה.

לסיכום – בהינתן ריבית גבוהה, סביבת הדולר בעולם תמשיך להיות חזקה בטווח הקרוב.

ישראל מדד המחירים לצרכן הפתיע והראה עלייה מתונה של 0.2% (צפי ל- 0.6%). מבט מעמיק יותר מגלה כי השפעה ניכרת על המדד הגיעה מסעיף ההוצאות על נסיעות לחו"ל שירד[1] ב- 7.4%,  בעוד שמחירי המזון והדיור המשיכו לעלות.  נגיד בנק ישראל כבר הבהיר בעבר שאין הוא מתייחס לנתון בודד אלא הוא מסתכל על התמונה הכללית, לכן החלטת הריבית שתתקבל ביולי אינה צפויה לחדש רבות וההערכה היא כי הריבית תישאר על כנה. הגרעון הממשלתי בחודש מאי טיפס ל- 7.2% כאשר היעד השנתי עומד על 6.6% – הזכרנו בעבר כי חברות דירוג האשראי סיפקו רמז עבה לכך שאי עמידה ביעדים הפיסקאליים עלולה לגרור הורדה נוספת בדירוג. זאת ועוד, לאחרונה בנק ישראל הציג מודל לחישוב שער הדולר מול השקל ללא השפעות פוליטיות. לפי מודל זה, ללא השפעות הרפורמה והמלחמה – השער היה עומד סביב 3 שקלים לדולר. לכאורה, הדיווחים על כך שהפעולה ברפיח מתקרבת לסיום ומעבר ללחימה טקטית ברצועת עזה, הייתה אמורה לחזק את השקל. אולם, השוק מבין שאחרי הזירה הדרומית העיניים נשואות אל הצפון. על אף האמור, נציין כי עסקה כוללת ביוזמה אמריקאית עלולה לשנות את כל הסנטימנט ולחזק את השקל בצורה דרסטית. הייצוא הבטחוני מהווה מנוף חיזוק משמעותי לשקל (בשנת 2023 הייצוא הבטחוני הסתכם במעל 13 מיליארד $ וזינק לשיא כל הזמנים), אולם ניתן לראות סימנים ראשונים מדאיגים שעלולים להתפתח לאמברגו (הדרת החברות הביטחוניות מתערוכת הנשק הצרפתי והעתירה בהולנד לאסור יצוא חלקי F-35 לישראל).

לסיכום – השקל ממשיך להיות רגיש למצב הגיאו-פוליטי המסלים והברומטר העיקרי המיידי הוא המצב הבטחוני (עסקת חטופים, חזית צפונית וכו').

אירופה עליית הימין הקיצוני באירופה משכה את תשומת לב השווקים, כאשר בעקבות התוצאות, נשיא צרפת מקרון פיזר את הפרלמנט בצרפת ויקיים בחירות כבר ב-30 ליוני. ברקע החלטת הריבית בגוש, האינפלציה השנתית עלתה ל- 2.6% בחודש מאי וזאת לאחר שעמדה על 2.4% באפריל. אינפלציית הליבה גם כן עלתה מ- 2.7% ל- 2.9%. נגידת הבנק אמרה כי "האינפלציה צפויה להישאר מעל היעד (2%) גם בשנה הבאה. הבנק נחוש להבטיח שהאינפלציה תחזור ליעדה". אך למרות זאת – הריבית ירדה לראשונה כחמש שנים (ל-3.75% וזאת לפי הצפי שהצגנו), דבר שהביא להיחלשות, אם כי מתונה, של האירו.

סיכום ותחזית

אירו/דולר: להערכתנו האירו יסחר מול הדולר בתקופה הקרובה ברצועה 1.1 – 1.06

דולר/שקל: להערכתנו השקל יסחר מול הדולר בתקופה הקרובה ברצועה 3.8 – 3.7

 

[1] הלמ"ס ביצעה שינוי מתודולוגי: במקום לקחת ישירות מחברות התעופה את המחירים – החלה לאסוף מידע מהרשת. לא מן הנמנע שמדובר בהשפעה חד פעמית בשל השינוי הנ"ל. הירידה חדה גם ביחס להשוואה עונתית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תוצאות מחשבון זה אמורות לשקף את ביצועי העבר של תיק תיאורטי על פי מדדי השוק בהרכב תיק תיאורטי זה שאותו המשתמש מכניס על דעת עצמו ואשר במרבית המקרים הוא אינו תואם במדויק את הרכבו של תיק ההשקעות ו/או את התשואות שהיו בפועל עבור משתמש כלשהו. התוצאות מהוות אינדיקציה כללית בלבד לתוצאות אפשריות ולא סופיות בתיק השקעות בעל הרכב דומה בתקופה בה המשתמש יבחר. הנתונים והתוצאות הן פרי תחשיב תיאורטי המופעל על תיק תיאורטי והם עשויים להיות נתונים לפרשנות ואף שגויים והם אינם חולקים על נתוני הבנק ו/או גורם אחר היועץ או מנהל עבור לקוחותיו. המשתמש במחשבון יעשה זאת על דעת עצמו ולפי שיקול דעתו ואין אנו אחראים על התוצאות בשום דרך וכמובן שאין לראות במחשבון זה ו/או בנתונים ו/או בתוצאותיו כל המלצה לפעולה.

1.1.  לצורך השימוש במחשבון, יידרש המשתמש למסור לחברה למסור פרטים כנדרש במחשבון.  מובהר כי המשתמש אינו מחויב למסור פרטים אלה לפי חוק, יחד עם זאת, בלא למסור פרטים אלו לא יוכל המשתמש לעשות שימוש במחשבון.

1.2.    השימוש במידע שנאסף, ייעשה על פי על מנת:

1.2.1. לספק למשתמש את השימוש במחשבון.

1.2.2. לשמור כל פרט שמסר המשתמש (לרבות פרטיו האישיים) במסגרת מאגר מידע של החברה.

1.2.3. ליצירת הקשר עם המשתמש.

1.3.    החברה לא תעביר לצדדים שלישיים פרטים מזהים של המשתמש, אלא במקרים המפורטים להלן:

1.3.1. אם יתקבל בידי החברה צו שיפוטי המורה לה למסור כל מידע אודות המשתמש לצד שלישי;

1.3.2. בכל מקרה של מחלוקת, טענה, תביעה, דרישה או הליכים משפטיים, אם יהיו, בין המשתמש לבין החברה.

לעיון בספר חדש מאת ד"ר גדעון בן נון ״להצליח בניהול השקעות״